Tablety doslova vtrhly do našich životů a pomalu mění naše pojetí světa. Ve speciální pedagogice znamená tablet skutečnou revoluci. Existuje velké množství speciálních aplikací, které mají velký úspěch při vzdělávání dětí s různým mentálním postižením. Tablety si děti zamilovaly jako zábavnou učební pomůcku pro svou jednoduchost ovládání, mnohdy však slouží i jako jediný komunikační prostředek pro styk s okolím.
Herečka Sandrine Bonnairová ve svém režijním debutu dokumentuje osudy své sestry postižené autismem. Využívá rodinného archivu i nově natočených záběrů a ukazuje nejen tíhu nemoci, ale především si klade otázku, zda by na tom byla Sabine jinak, kdyby jí zavčas určili správnou diagnózu. Záběry svobodomyslné dívky kontrastují s krutou realitou současnosti, v níž sledujeme obézní ženu se sklony k depresím i agresivitě. Hluboký osobní esej se vyznačuje velkou citlivostí k detailu.
Koncem října byl na Rádiu Petrov odvysílán zajímavý rozhovor s paní Milenou Němcovou, maminkou dívky, která má autismus. Řeč byla mimo jiné o tom, jak prakticky dívce i rodině pomohlo plánování zaměřené na člověka.