Konference občanského sdružení rodičů AUT

Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na *konferenci pořádá občanské sdružení rodičů AUT* při Základní škole pro děti s PAS v Brně *u příležitosti Světového Dne povědomí o autismu WAAD -- World Autism Awareness Day.
*
*Koncepčně je zaměřena*v dopolední části na příběhy a životní zkušenosti rodičů dětí s PAS různého věku a druhu postižení. V odpolední části vystoupí odborníci z oblasti zdravotnické, školské a sociální. Veškeré příspěvky se budou týkat každodenních problémů života s autismem.

*Tato událost je příležitostí k velkému společenskému setkání všech, komu daná problematika není lhostejná, především rodičů a zástupců organizací, zabývajících se podporou osob s PAS napříč celou republikou.*

*Součástí konference *bude také prezentace občanského sdružení AUT a Základní školy Štolcova 16 v Brně, která nedávno oslavila 10. výročí založení. Proběhne zde výstava tvorby dětí navštěvujících tuto školu, ale i dalších dětí s PAS. Při této příležitosti bude také možnost zakoupit publikace o autismu, které doporučuje APLA Praha střední Čechy,
o.s. - Asociace pomáhající lidem s autismem.

*Akce se uskuteční v pátek 5. dubna 2013 od 8 - 17 hodin*ve velkém sále kanceláře Veřejného ochránce práv, Údolní 39 v Brně.*Záštitu nad konferencí převzali Veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský a primátor města Brna Bc. Roman Onderka MBA.*

*Dne 2. dubna u příležitosti WAAD se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně "Light it up blue" neboli "Rozsviťme se modře". *Proč modře? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Pojďme si proto spolu v modrém připomenout fakt, že se současně ve světě každé 100. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

*APLA Praha -- střední Čechy, o.s. vyhlásila soutěž o nejlepší fotku v modrém*. Chceme se k této aktivitě připojit spolu s Vámi tak, že se konání konference společně zúčastníme v modrém nebo s jakýmkoliv modrým doplňkem. Rozsvítíme v Brně úřad Veřejného ochránce práv do modra a pořídíme společnou fotografii, kterou pak přihlásíme do zmíněné soutěže.

*Zve na setkání realizační tým konference:
*Eva Honková -- koordinátorka,
Blanka Bojanovská, Milena Němcová, Jitka Radková, Šárka Souchopová.

Kontakt na koordinátorku :
Eva Honková,
mobil: 774571411,